Celeby w jury konkursu Cosplay na Xmasconie!

Celeby pochodzi ze Słowacji i zaczęła zajmować się cosplayem w 2009 roku. Przez te lata przeszła przez wszystko, od udziału w konkursach cosplay po ich organizację. Wygrała kilka konkursów, w wielu była na podium, zwłaszcza w kategoriach występów cosplayowych i scenek cosplayowych.
Przez ostatnie dwa lata brała udział głównie w duecie w konkursach cosplayowych, za każdym razem zajmując wysokie miejsca ze swoimi scenkami (3 miejsce Animefest – Brno; 1 miejsce Aninite – Wiedeń; 1 miejsce Mondocon – Budapeszt; zwycięstwo w kategorii Comics Salon – Bratysława).
Oprócz organizacji eventów i eventów cosplayowych (Comics Salon, AnimeShow i YGames) kilkakrotnie była także jurorem cosplayu (ostatnio na Nipponfest 2023 w Bratysławie).

W cosplayu skupia się głównie na szyciu i drobnym rękodziele, ale od niedawna zaczęła zajmować się wydrukami 3D. Najbardziej uwielbia występy i odgrywanie ról w cosplayu i postrzega to jako sposób na poznanie nowych ludzi i nawiązanie z nimi kontaktu.
W tym roku obroniła doktorat. z naciskiem na społeczności cosplayowe, więc można powiedzieć, że jest Cosplay Doctor 😜
W czasach pandemii zaczęła uczyć się szydełkowania, co najwyraźniej jest jej nową tożsamością.

Podczas konwentu znajdziecie na jej stoisku pluszaki, a kilka z nich przeznaczonych będzie także na nagrody dla laureatów konkursu Cosplay.

Nie może się doczekać spotkania z niesamowitą polską społecznością cosplay w Krakowie!

Zapraszamy na social media Celeby!
Instagram Celeby: https://instagram.com/celeby_cosplay?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==
Instagram jej produktów: https://instagram.com/celeby_crafts?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==