Czym jest konwent?

Konwent to festiwal przygotowany dla fanów kultury i popkultury japońskiej przypominający po części zlot młodzieżowy, a po części targi. Organizator ze swojej strony przygotowuje na każdy festiwal odpowiedni program składający się z prelekcji, paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów. Poza uczestnikami w festiwalu biorą udział również wystawcy z asortymentem dostosowanym do zainteresowania uczestników. Konwent to jedyne takie miejsce gdzie można spotkać tak wielu ludzi zainteresowanych mangą, anime i kulturą Japonii i jednocześnie zakupić tak wiele produktów związanych z tą tematyką.

Gdzie kupić bilet?

Informacje o sprzedaży biletów zostaną opublikowane do dnia 29.10.2022 r.

Czy na konwencie można nocować?

W tym roku po pandemii wracamy do możliwości nocowania na Xmasconie. Organizator udostępnia jedynie miejsce w salach lekcyjnych i na sali gimnastycznej, każdy kto chce nocować na terenie festiwalu musi zaopatrzyć się w karimatę/materac/poduszkę/śpiwór na własną rękę.

Co muszę przynieść/jak się ubrać?

Aby wejść na teren festiwalu trzeba mieć ze sobą jakiś dowód tożsamości lub legitymację szkolną. Dodatkowo warto mieć ze sobą trochę gotówki na powrót do domu, jedzenie i ewentualne zakupy.
Jeżeli natomiast chodzi o odzież – festiwal odbywa się na terenie szkoły, na obiekcie jest ciepło niemniej proponujemy się ubrać wygodnie i w sposób dostosowany do aktualnych warunków atmosferycznych.

Kiedy dostępny będzie plan atrakcji?

Część atrakcji będzie ogłaszana na bieżąco wraz z ich potwierdzaniem i umiejscowieniem w programie. Cały plan atrakcji dostępny będzie na tydzień przed samym wydarzeniem.

Jak zgłosić swoje stoisko?

Informacje na temat zgłaszania stoisk zostaną opublikowane do dnia 29.10.2022 r.

Czy można zwrócić bilet?

Tak. Do tygodnia przed wydarzeniem można zgłosić chęć zwrotu biletu mailowo na adres tickets@funcube.pl.

Czy na konwencie można spożywać alkohol?

Na festiwalu Xmascon 2022 istnieje kategoryczny zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu oraz jakichkolwiek innych środków psychoaktywnych. Osoby będące pod wpływem alkoholu zostaną usunięte z terenu festiwalu, a w przypadku osób nieletnich zostaną wezwani prawni opiekunowie.

Czy na konwencie jest bezpieczenie?

Wydarzenie przez cały czas trwania posiada wykwalifikowane zabezpieczenie medyczne oraz ochronę. Ponadto nad przebiegiem imprezy pieczę trzyma kilkadziesiąt osób obsługi i służb informacyjnych z ramienia organizatora. Organizator przykłada wszelkich starań, aby festiwal był bezpieczny dla uczestników.

Czy konwent to miejsce dla nieletnich?

Zdecydowanie tak. Program konwentu przygotowywany jest z myślą o osobach nieletnich oraz realizacji celów statutowych placówki oświatowej. Głównymi odbiorcami konwentów są osoby w wieku 15-25 lat.