Sala atrakcji Kinomicorner na Xmasconie!

Kinomichigo to istniejąca już od wielu lat, stale rekrutującą i szkoląca nowe talenty grupa twórców atrakcji konwentowych. Na Xmasconie znajdziecie naz w naszej sali o nazwie Kinomicorner. Spróbujcie naszych paneli, konkursów, gier towarzyskich, warsztatów czy sesji RPG, a na pewno nie pożałujecie. W Kinomicornerze bawimy się cały czas. Nasza sala nigdy nie śpi!

Program atrakcji Kinomicorner:

11:00 – Waifu chat – porozmawiaj ze swoją wirtualną dziewczynką (Szain)

[Prelekcja]

Zastanawiałeś się jak to jest kiedyś móc porozmawiać ze swoją wymarzoną waifu? 

Tutaj dowiesz się wszystkiego, co potrzebne, aby twoja cyfrowa postać miała swój unikalny charakter, oraz jak kierować jej losem tak, aby czasem ona nie zaczęła sterować tobą. Sam zdecyduj co stworzysz, limitem jest tylko twoja wyobraźnia.

12:00 AI Novel napisz swoją własną powieść z pomocą AI (Szain)

[Prelekcja] 

Czy lubisz pisać historie, ale czasem brakuje ci natchnienia? A może masz masę pomysłów, ale nie wiesz, jak przelać je na papier? Tutaj dowiesz się jak możesz napisać swoją powieść za pomocą wirtualnych asystentów i ożywisz swoich bohaterów.

13:00 Mangowe Tak/Nie (Hory-portier) 

[Konkurs solo] 

Pytanie jest proste. Odpowiadasz tylko tak lub nie. Co może pójść nie tak? 

Pora na konkurs w którym będzie można się trochę ruszać i nie trzeba długo czekać na swoją kolej na pytanie.

Czy jesteś gotów? Tak/Nie?

14:00 Warsztaty kumihimo – zrób własną bransoletkę! (Forgotten) 

[Warsztaty] 

Kumihimo jest to wywodząca się z Japonii sztuka plecenia sznurków, którą można kojarzyć m.in. z filmu Twoje Imię. Na zajęciach poznasz podstawową technikę wyplatania na dysku kumihimo i wrócisz do domu z własnoręcznie wykonaną bransoletką. Na warsztaty zapraszam również najmłodszych.

16:00 Znaczniki behawioralne, osobowość – manipuluj innymi dzięki… (Elemental)

[Warsztaty] 

Poznaj kilka technik manipulacji, dowiedz się o tym jak rozpoznać to kto jest na nią najbardziej podatny, a także poznaj kilka przykładów eksperymentów społecznych, które rozjaśnią Ci na jakich zasadach często działają mechanizmy manipulacji, których możemy być nieświadomi. Przekonaj się na własnej skórze, jak łatwo ulec manipulacji we współczesnym świecie.

17:00 Polepsz swoje animcowe życie, czyli spis przydatnych stron i narzędzi (4Lajf)

[Prelekcja] 

Widziałeś fajnego screena z anime ale nie masz pojęcia z którego one było? A może chcesz oglądać bajki na telefonie widok mobilny każdej strony ssie? Masz szczęście bo od wszystkich takich i wielu więcej rzeczy są apki na których można polegać :D. Wbij i dowiedz się jak działają! 

18:00 I kto tu improwizuje? – Whose line is it anyway? (Hory-portier)

[Gry towarzyskie] 

Gotów do dobrej zabawy, w której zasady ograniczają cię w nietypowy sposób, a główne jej punkty podrzucane są na bieżąco przez widownię? Nie? To dołącz do widowni i daj się przekonać do dołączenia do improwizowanych gier już w trakcie. A może po prostu znasz show takie jak „Whose line is it anyway?” albo inne gry improwizatorskie i chcesz sam spróbować? Przyjdź, wkręć się, improwizuj! 

20:00 Co to za opening? – Śmieszne instrumenty edyszyn (4Lajf)

[Konkurs grupowy]

Weź udział w szalonej wersji klasycznego konkursu openingów gdzie będziesz musiał odgadnąć znane i lubiane nuty grane na różnych instrumentach jak puzon, trąbka czy bardziej standardowo pianino czy gitara.

21:00 Incele w pigułce – kilka słów o psychologii redpill (Elemental)  

[Prelekcja]

A ty wziąłbyś niebieską, czy czerwoną? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista, jak niektórym może się wydawać. Jeśli jesteście ciekawi skąd wzięły się i czym się charakteryzują takie motywy internetowej kultury ignorowanych seksualnie mężczyzn (i kobiet) jak redpill, bluepill, blackpill, bycie based oraz kategoryzowanie mężczyzn na alpha, beta, a nawet sigma samców – to nie możecie przegapić tej prelekcji. 

Uwaga: ze względu na powagę problemów i konieczność krytycznego podejścia do przedstawionych tematów,  Prelekcja jest przeznaczona dla osób dorosłych.

22:00 Czy jesteś tajnym współpracownikiem św. Mikołaja? (Hory-portier)

[Gry towarzyskie] 

Witaj, rozgość się proszę w Kinomicornerze. Nadciągają święta, wielki, czerwony coś szykuje, jednak w tych czasach ciężko o grzeczne dzieci, a wszędzie są konfidenci, którzy tylko czekają, by mu nakablować nasze najmniejsze przewinienia. Wśród nas ukrywa się tajny współpracownik św. Mikołaja. Czy jesteś w stanie go odnaleźć? A może to ty nim jesteś? 

Odnajdź tajnego współpracownika ku chwale Świąt Bożego Narodzenia!

23:00 Wilkołaki – szkoła zabijania swoich (Hory-portier) 

[Gry towarzyskie] 

Czy często zdarza ci się kłaść spać z obawą że możesz już się nie obudzić? Czy zdarza ci się wykorzystywać, a nawet wywoływać podobne obawy u innych? Może po prostu lubisz patrzeć, gdy wszystko płonie i nie potrafisz zrozumieć dlaczego ktoś chciałby cię za to powiesić?

Przyjdź, zagraj i zmanipuluj wszystkich w drodze do swojego zwycięstwa. Może nawet uda ci się nie zapomnieć że zwycięzca nie musi być tylko jeden zanim będzie za późno.

00:00 Nocny Socjal „Kinomichigo” (Hory-portier, Mefi) 

[Gry towarzyskie] 

Konwent idzie spać, gdy noc jeszcze młoda? Spróbujmy coś z tym zrobić!

Zagrajmy w dowolnie wybrane zabawy i gry towarzyskie z kolekcji Kinomichigo. Wiele z nich w specjalnych modyfikowanych wersjach, jak Karty Przeciw Otaku, The Resistance czy Anime Zgadywanki. A może chcesz po prostu porozmawiać z innymi nie śpiącymi ludźmi? To jest przestrzeń, w której podtrzymujemy konwent przy życiu.”

04:00 RPG: Obchody Bożej Reinkarnacji (Mefi) 

[RPG]

Reinkarnacja w isekaiu może przydarzyć się każdemu. Jak jednak odbierają to mieszkańcy świata fantasy? Przyłącz się do tego specjalnego, świątecznego okresu oczekiwania na reinkarnację boga, gdy wszędzie wokół pojawiają się transmigratorzy z innych światów.

(Sesja przyjazna początkującym.)

08:00 Fill my blank, Senpai – Quiplash Battle! (Hory-portier)

[Gry towarzyskie] 

Nieraz ciężko jest znaleźć mądrą odpowiedź, zamiast tego przychodzi jednak do głowy 10 głupich. Pora wykorzystać i te pomysły. Sprawdź się w naszej wersji Quiplasha i wygraj udzielając najzabawniejszych odpowiedzi lub dołącz do widowni i wyłoń zwycięzców! Gra zawiera motywy mangowo-konwentowe.

10:00 Warsztaty z Al i anime dziewczynkami (Elemental) 

[Warsztaty] 

Zapraszam serdecznie na krótki pokaz możliwości generatywnego Al – Stable Diffusion. Podczas prelekcji opowiem co nieco o tym jak działa AI, w szczególności generujące obrazy, zaprezentuję instalację środowiska na komputerze, dogrywaniu dodatkowych modeli (np. takich, które generują anime dziewczynki), dam wam kilka porad jak generować arty w których np. ręce wyglądają normalnie, a pod koniec dam okazję ochotnikom do użycia Stable Diffusion we własnym zakresie.

12:00 Jak Nekopara łamie konwencję genewską (4Lajf)

[Prelekcja] 

Eksperymentowanie na ludziach? Tak ale gorzej :>. Witajcie w świecie Nekopary, z pozoru uroczej i śmiesznej grze która skrywa dość mroczne implikacje tego w jaki sposób zbudowany jest jej świat. Załóżcie foliową czapkę i zastanówmy się jak to by było gdyby na świecie było jak w Nekoparze… 

13:00 Sprzątanie sali Kinomichigo. Zabawa towarzysko-dyskusyjna z elementami RPG 

Sprzątamy salę. Chcesz wpaść i nam pomóc? 🙂


14:00 KONIEC ATRAKCJI