11:00 Who wore it better? – Papierowe RPGi w japońskim settingu (Zima- KNPSC UJ)

[Prelekcja]

Prelekcja ma na celu zaprezentować, że poczuć klimat Japonii można nie tylko za pośrednictwem mangi czy anime, ale też grając w papierowe RPG. Zabiorę Was w podróż tropem samurajów oraz istot z bestiariusza japońskiego i pokażę jak każdy z Was może wcielić się w postać mężnego wojownika czy tajemniczej kapłanki. Opowiem Wam od jakiego systemu najlepiej zacząć: przesiąkniętej Japonią Legendy Pięciu Kręgów, czy może uniwersalnego Vaesen i jak zaprząc kapryśne yokai w ramy mechanik gier RPG.

12:00 Miłość w Chinach (Xiao Ling – KNPSC UJ)

[Prelekcja]

Życie miłosne w Chinach to nie tak prosta i romantyczna sprawa jak to mogą pokazywać niektóre dramy. Jak się zakochać kiedy przez całe twoje życie młodzieńcze jest to dla ciebie zakazane? Kiedy wszystko jest oparte na pieniądzach i interesie? Kiedy za tobą ciągnie się setki lat historii aranżowanych małżeństw i konkubinatu? Kiedy nie możesz nawet ujawnić swojej orientacji? Transakcja biznesowa zwana małżeństwem, kobiety resztki i targi singli, czyli jak szuka się miłości w Chinach?

13:00 Wuxia a Xianxia, czyli chińskie fantasy od podszewki
(Bun, Ruohua – KNPSC UJ)

[Prelekcja]

Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądały początki chińskiej literatury online? Dlaczego stała się ona tak popularna? Interesuje Cię czym różni się wuxia 武侠 od xianxia 仙侠 albo czym są powieści chuanyue 穿越? Fani Moxiang Tongxiu (墨香铜臭) czy Rou Bao Bi Chi Rou (肉包不 吃肉) zapewne znają odpowiedź na część tych pytań, ale mimo to zapraszamy na prelekcję! Miło nam będzie gościć wszystkich miłośników chińskich nowelek i nie tylko!

14:00 Quiz o Azji Wschodniej (Ruohua, Lingfei, @milogej – KNPSC UJ)

[Konkurs solo]

Interesujesz się Azją Wschodnią? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat Chin, Tajwanu, Japonii, Korei i nie tylko, a przy tym świetnie się bawić i dostać mały upominek? Weź udział w naszym quizie!

(aby wziąć udział należy posiadać telefon lub inne urządzenie z dostępem do internetu).

15:00 LARP: Mroczne tajemnice Mikołaja (Alchelor)

[LARP]

Świąteczna atmosfera, prezenty, elfy, czerwononose renifery oraz dźwięk dzwonków. Ale czy ktoś zastanawiał się co Mikołaj z tego wszystkiego ma? Jak się dostaje do domów i po co? I dlaczego odsetek zniknięć dzieci w święta jest tak wysoki? Cóż, wygląda na to, że zostaliście wybrani, żeby się tego dowiedzieć, ale nie jest to wiedza jakiej oczekiwaliście…

18:00 Disney i nie tylko – Quiz muzyczny (Hesu, DEMO)

[Konkurs grupowy]

Pora już, więc z nami chodź, ta quizawka da Ci w kość~

20:00 MAFIA DoD

„Żyjecie w niebezpiecznym mieście. Trwają starcia między policją a mafią. Kto przejmie władzę i zadecyduje o waszym losie?”

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić was na Mafię DOD. Jest to autorska wersja popularnej gry w Mafię!

Jedna gra trwa od 40 minut do 2 godzin, nie martw się, możesz dołączyć w dowolnym momencie do zabawy. Spokojnie – zasady i postacie poznasz na miejscu! Jednakże, jeśli chcesz poznać je wcześniej, zapraszamy na Discorda Mafii DOD: discord.gg/mafiadod

Oraz do polubienia ich strony na fb:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551046167143

14:00 KONIEC ATRAKCJI