10:00 Ponarzekajmy chapter 2- Podsumowanie roku 2023 (Oski, Fanservis)

[Panel dyskusyjny]

Panel Ponarzekajmy to miejsce, gdzie pasjonaci konwentów i dram cosplayowych mogą zjednoczyć swoje siły w szlachetnym celu – narzekania! Tutaj uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami z konwentów, dziwią się dramom, które zdarzają się na scenie cosplayowej, i skarżą się na organizacyjne szopki, jakie czasem mają okazję obserwować. To raj dla miłośników czarnego humoru konwentowego i miejscem, gdzie każdy może znaleźć zrozumienie dla swoich największych konwentowych frustracji!

11:00 SiIvagunner, czyli remixy Flinstonów z Love Live i Gangnam Style (Franzyd)

[Prelekcja]

Zastanawiasz się, czemu w muzyce z Mario usłyszeliście Witch Doctora? Zapewnie jest to sprawka kanału tworząca „Wysokiej jakości ripy z gier wideo”. O SiIvagunner’ze i o tworzeniu takich ripów dowiecie się na tym panelu.

12:00 Samsara, starożytne cywilizacje i descenderzy – pogadanka o nowinach w lore Genshina (Hanako)

[Prelekcja]

14:00 Warsztaty zdobienia pierników (Mahiyana)

[Warsztaty]

Czymże byłyby święta bez słodkości? A które słodkości są bardziej świąteczne niż przepięknie zdobione pierniczki? Pewnie zależy od uznania… Niemniej jednak zapraszam Was serdecznie na krótkie warsztaty z ozdabiania pierników lukrem. Zaczniemy od prostych śnieżynek, a skończymy na Twoim ulubionym bohaterze w czapce Mikołaja! Umiejętność rysowania, ani nakładania lukru nie będzie konieczna, ale przyda się stabilna ręka i odrobina cierpliwości 🙂

16:00 Ekstrawagancka moda na j-rockowej scenie – Visual Kei! (Kuczan)

[Prelekcja]

Visual Kei to ruch powstały na j-rockowej scenie na przełomie latach 70 i 80 XX wieku i jego głównym założeniem jest szokujący wygląd sceniczny. Na panelu opowiem o historii powstania pierwszych zespołów, zasadach tego stylu i nawiązaniach w popkulturze. Z chęcią odpowiem też na wszystkie pytania i opowiem o bardziej interesujących ciekawostkach (których tu nie brakuje, gdyż członkowie zespołów słyną ze swojej ekscentryczności). Panel dobry zarówno dla osób niezaznajomionych z tematem, jak i tych, które go dobrze znają!

18:00 Nadstawcie uszu czyli o tworzeniu uszek i pracy z futrem. (Felis)

[Prelekcja]

Jako wystawca często dodostaje pytania na temat tego jak i z czego zrobione są uszka, dlatego chciałabym móc przekazać tą wiedzę większej ilości osób jednocześnie. Opowiem jak ciąć malować modelować i obchodzić się z futrem.

19:00 Gdzie sens?! Gdzie logika?! (Akaitori)

[Prelekcja]

Co by było, gdyby zamiast ludzi, to komputer losował bohaterów, których losy trzeba jakoś połączyć? Przyjdź i rusz swoją wyobraźnię, czas na chwilę kreatywności i wymyślenie, jak połączyć w parę Severusa Snape’a oraz Czarną Wdowę, Albusa Dumbledore’a i Hinatę, albo kogokolwiek innego, kogo wylosuje komputer. Gdzie mogli się spotkać? W którym uniwersum? I przede wszystkim, jak rozwinie się ich znajomość? Czy zostaną śmiertelnymi wrogami, wspólnikami, przyjaciółmi, a może będzie z nich świetna para? Spróbujmy się pobawić i stworzyć razem coś ciekawego!

21:00 Bomby i dyskryminacja – losy kobiet hibakusha po Hiroshimie i Nagasaki (Łukasz Lisek – KNPSC UJ)

[Prelekcja]

Odmowa pracy, małżeństw, problemy z zajściem w ciąże – to tylko kilka wyzwań, z którymi borykały się kobiety hibakusha po kapitulacji Cesarstwa Wielkiej Japonii. Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji zaprasza na panel poświęcony kobietom, które przeżyły bomby atomowe.

22:00 Najlepsze japońskie reklamy (Wolfik)

[Pokaz]

Jeżeli myśleliście, że w życiu już wszystko widzieliście, to zapraszam serdecznie na pokaz japońskich reklam – konfuzja mózgu gwarantowana!

23:00 AMV-kowy zawrót głowy (Wolfik)

[Pokaz]

Zapraszam na luźny pokaz najlepszych AMV-ek z nowych i starszych anime, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

00:00 Kolej na Anime; Anime na kolej – czyli o transporcie szynowym w Mandze i Anime (Amder)

[Prelekcja]

W czasie prelekcji omówimy japoński transport szynowy, a dokładniej jej symbolikę wraz z przykładami ich występowania w wybranych tytułach anime oraz w mandze. Prelekcja skierowana nie tylko dla miłośników kolei ale również dla osób które korzystają z kolei okazjonalnie.

01:00 Pogadajmy: Bajki dla dzieci niekoniecznie dla dzieci – Mroczna strona Kod Lyoko (Finley)

[Prelekcja]

Tw: wspomnienie o śmierci, przemocy, problemach psychicznych. Kod Lyoko to kreskówka z dzieciństwa, ot zwykły twór Science-Fiction gdzie bohaterowie walczą ze złym wirusem. Jednak ta kreskówka jest czasami bardziej mroczna niż się wydaje…

02:00 „A gdyby tak rzucić to wszystko i robić Pachinko?” – upadek studia Konami (Swarley)

[Prelekcja]

Pewnie wielokrotnie słyszeliście – a gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? A co gdyby pomyślał tak jeden z największych japońskich producentów gier? Gdyby „wszystko” oznaczało wieloletnie, kultowe marki, takie jak Metal Gear Solid, Silent Hill, Castlevania, oraz szacunek całej branży, a Bieszczadami – świat hazardowych maszynek Pachinko i mobilnych mikrotransakcji? To właśnie historia studia Konami – prześledźmy ją razem!

03:00 Dlaczego mój prop źle wygląda, czyli szybka lekcja obchodzenia się z farbami (River)

[Prelekcja]

Witam, podczas tej prelekcji chce na podstawie własnego doświadczenia opowiedzieć o tym, do czego służy i jak używać farby w cosplayu, podczas tworzeniu propów i rekwizytów. Przedstawię różne techniki, wytłumaczę czym jest weathering i jak go poprawnie wykonać,
a także co zrobić gdy nie ma się pod ręką aerografu.

04:00 Motywy Świąteczne w Kreskówkach (Space0fox)

[Prelekcja]

Odcinki świąteczne lub w stylu Świąt są zawsze przyjemnymi smaczkami, które można znaleźć w wielu kreskówkach, zarówno tych znanych szerszej publiczności jak i mało popularnych produkcjach! Jeśli chcesz zobaczyć najciekawsze, najbardziej oryginalne, najsmutniejsze czy najdziwniejsze Święta jakie zaserwowane zostały przez zachodnie animacje to zapraszam na panel!

05:00 Przerwa 

06:00 Fire Force, czyli muskularni strażacy i zakonnice kontra ludzkie pochodnie (Boldi)

[Prelekcja]

Fire Force to anime, o którym wiele osób słyszało (lub słyszało jedynie genialne openingi), ale oglądało mniej, niż powinno. Chcemy to zmienić! Strażacy z supermocami, power system naginający prawa fizyki do granic absurdu, mistrzowska animacja i udźwiękowienie, postapokalipsa, steampunk, chrześcijańska symbolika, heavy metal, Fiat 126p, Soul Eater, Król Artur z mieczem świetlnym – to wszystko znajdziecie tutaj. Postaramy się wam pokazać, że shonen ten wyróżnia się na tle innych przedstawicieli gatunku i warto zakumplować się z drużyną dzielnych tokijskich strażaków.

07:00 Pójdziemy na ryby, czy polatamy szybowcem? Dziwne (albo i nie) tematy mang i anime (Szyszka)

[Prelekcja]

Tematem wielu mang i anime są nietypowe sporty albo różne hobby. Często te aktywności realizowane są w szkolnych klubach. Krótki i subiektywny przegląd takich pozycji.

08:00 Czym dokładnie jest Twisted Wonderland – Wprowadzenie do gry (Artur/Hel.o.o.cosplay)

[Prelekcja]

Czy jesteście ciekawi czym jest Twisted Wonderland i jaki jest fenomen tej interesującej gry, z wielką chęcią wprowadzę was w świat pełen złoczyńców Disneya którzy teraz wyglądają jak hot uczniowie dobrej szkoły? Twisted Wonderland czym dokładnie jest gra która podbiła serca japońskich graczy oraz tych zagranicznych. Gra która opiera się na postaciach wzorowanych na złoczyńcach Disneya, oraz ich pomocnikach stworzona przez Aniplex i Walt Disney Japan, a za główny plot Yana Toboso twórca Black Butler.